Speelschema en uitslagen PDC WK Darts

Uitslagen en Speelschema WK Darts 2021. Van 15 december 2020 tot en met 3 januari 2021 vond het PDC World Darts Championship plaats in Alexandra Palace te Londen. Winnaar van het WK Darts werd dit keer Gerwyn Price. Check iets verderop het volledige WK Darts programma, sessietijden en alle uitslagen.

Speelschema WK Darts

Vandaag op het WK Darts

zondag 3 januari – finale 20.30 uur
Gerwyn Price 7-3 Gary Anderson

Deelnemers WK

Ook dit jaar zijn er 96 WK Darts deelnemers en bovendien doen er ook weer twee vrouwen mee aan het toernooi. De 32 beste spelers van de Order of Merit (na afloop van de Players Championship Finals) en de 32 beste spelers van de Pro Tour Ranking zorgen voor de meeste deelnemers. De overige 32 spelers kwalificeerden zich middels diverse andere qualifiers en rankings.

Nederlanders die aan het WK Darts meedoen zijn: Michael van Gerwen, Jeffrey de Zwaan, Jermaine Wattimena, Danny Noppert, Vincent van der Voort, Dirk van Duijvenbode, Martijn Kleermaker, Maik Kuivenhoven, Derk Telnekes, Ron Meulenkamp en Niels Zonneveld.

Opzet programma WK Darts 2021

Het programma WK Darts is sinds twee jaar door de toename van het aantal deelnemers anders van opzet dan dat we voor die tijd gewend waren. Spelers die zich voorheen nog door een voorronde moesten worstelen komen tegenwoordig gelijk terecht in ronde 1.

Zes extra sessies

De geplaatste spelers (de 32 spelers van de PDC Order of Merit) komen niet meer uit in ronde 1 maar starten in ronde 2 aan het WK. Om in de eerste ronde 64 spelers kwijt te kunnen worden er zes sessies meer georganiseerd. Tijdens de eerste rondes is er overigens op het speelschema WK Darts iedere dag, in beide sessies, ruimte gereserveerd voor een tweede ronde partij.

Format

  • Eerste en tweede ronde: Best of 5 sets
  • Derde en vierde ronde: Best of 7 sets
  • Kwartfinales: Best of 9 sets
  • Halve finales: Best of 11 sets
  • Finale: Best of 13 sets

Speelschema WK Darts 2021

Dinsdag 15 december 2020

3x eerste ronde, 1x tweede ronde
avondsessie 19.00 uur

Steve West 3-0 Amit Gilitwala (R1)
Steve Beaton 0-3 Diogo Portela (R1)
Jeff Smith 3-1 Keane Barry (R1)
Peter Wright 3-1 Steve West (R2)

Woensdag 16 december 2020

middagsessie 13.00 uur
3x eerste ronde, 1x tweede ronde

Ryan Joyce 3-2 Karel Sedlacek (R1)
Ross Smith 3-0 David Evans (R1)
William O’Connor 3-0 Niels Zonneveld (R1)
Chris Dobey 3-2 Jeff Smith (R2)

avondsessie 19.00 uur
3x eerste ronde, 1x tweede ronde

Max Hopp 3-0 Gordon Mathers (R1)
Callan Rydz 3-1 James Bailey (R1)
Adam Hunt 3-2 Lisa Ashton (R1)
Glen Durrant 3-0 Diogo Portela (R2)

Donderdag 17 december 2020

middagsessie 13.00 uur
3x eerste ronde, 1x tweede ronde

Madars Razma 3-0 Toru Suzuki (R1)
Mike De Decker 0-3 Edward Foulkes (R1)
Ryan Murray 3-1 Lourence Ilagan (R1)
Daryl Gurney 3-2 William O’Connor (R2)

avondsessie 19.00 uur
3x eerste ronde, 1x tweede ronde

Luke Woodhouse 2-3 Jamie Lewis (R1)
Ron Meulenkamp 3-1 Boris Krcmar (R1)
Ryan Searle 3-2 Danny Lauby (R1)
Jose de Sousa 3-1 Ross Smith (R2)

Vrijdag 18 december 2020

middagsessie 13.00 uur
3x eerste ronde, 1x tweede ronde

Mickey Mansell 3-0 Haupai Puha (R1)
Darius Labanauskas 3-0 Chengan Liu (R1)
Wayne Jones 3-2 Ciaran Teehan (R1)
Jamie Hughes 0-3 Adam Hunt (R2)

avondsessie 19.00 uur
3x eerste ronde, 1x tweede ronde

Dirk van Duijvenbode 3-2 Bradley Brooks (R1)
John Henderson 3-2 Marko Kantele (R1)
Luke Humphries 2-3 Paul Lim (R1)
James Wade 3-0 Callan Rydz (R2)

Zaterdag 19 december 2020

middagsessie 13.00 uur
3x eerste ronde, 1x tweede ronde

Steve Lennon 3-1 Daniel Larsson (R1)
Scott Waites 3-2 Matt Campbell (R1)
Kim Huybrechts 3-0 Di Zhuang (R1)
Mervyn King 3-1 Max Hopp (R2)

avondsessie 19.00 uur
3x eerste ronde, 1x tweede ronde

Andy Hamilton 1-3 Nico Kurz (R1)
Andy Boulton 3-1 Deta Hedman (R1)
Damon Heta 2-3 Danny Baggish (R1)
Michael van Gerwen 3-1 Ryan Murray (R2)

Zondag 20 december 2020

middagsessie 13.00 uur
3x eerste ronde, 1x tweede ronde

Derk Telnekes 2-3 Nick Kenny (R1)
Jason Lowe 3-1 Dmitriy Gorbunov (R1)
Maik Kuivenhoven 0-3 Matthew Edgar (R1)
Vincent vd Voort 3-2 Ron Meulenkamp (R2)

avondsessie 19.00 uur
3x eerste ronde, 1x tweede ronde

Kleermaker walkover Carolissen (R1)
Keegan Brown 3-0 Ryan Meikle (R1)
Jeffrey de Zwaan 0-3 Ryan Searle (R2)
Jonny Clayton 3-1 John Henderson (R2)

Maandag 21 december 2020

4x tweede ronde
avondsessie 19.00 uur

Krzysztof Ratajski 3-0 Ryan Joyce
Ian White 1-3 Kim Huybrechts
Gerwyn Price 3-2 Jamie Lewis
Gabriel Clemens 3-1 Nico Kurz

Dinsdag 22 december 2020

middagsessie 13.00 uur
4x tweede ronde

Brendan Dolan 3-1 Edward Foulkes
Joe Cullen 3-0 Wayne Jones
Simon Whitlock 3-2 Darius Labanauskas
Adrian Lewis 1-3 Danny Baggish

avondsessie 19.00 uur
4x tweede ronde

Danny Noppert 3-1 Cameron Carolissen
Devon Petersen 3-1 Steve Lennon
Rob Cross 2-3 Dirk van Duijvenbode
Dimitri Van den Bergh 3-0 Paul Lim

Woensdag 23 december 2020

middagsessie 13.00 uur
4x tweede ronde

Ricky Evans 3-1 Mickey Mansell
Gary Anderson 3-1 Madars Razma
Stephen Bunting 3-2 Andy Boulton
Mensur Suljovic 3-1 Matthew Edgar

avondsessie 19.00 uur
4x tweede ronde

Dave Chisnall 3-1 Keegan Brown
Jermaine Wattimena 3-1 Nick Kenny
Nathan Aspinall 3-2 Scott Waites
Michael Smith 1-3 Jason Lowe

24/25/26 december 2020

Geen darts

Zondag 27 december 2020

middagsessie 13.00 uur
3x derde ronde

Krzysztof Ratajski 4-0 Simon Whitlock
Kim Huybrechts 2-4 Ryan Searle
Dimitri Van den Bergh 4-0 Jermaine Wattimena

avondsessie 19.00 uur
3x derde ronde

Joe Cullen 4-3 Jonny Clayton
Peter Wright 3-4 Gabriel Clemens
Michael van Gerwen 4-0 Ricky Evans

Maandag 28 december 2020

middagsessie 13.00 uur
3x derde ronde

Jose de Sousa 0-4 Mervyn King
Dirk van Duijvenbode 4-0 Adam Hunt
Nathan Aspinall 2-4 Vincent van der Voort

avondsessie 19.00 uur
3x derde ronde

Gary Anderson 4-3 Mensur Suljovic
Gerwyn Price 4-3 Brendan Dolan
Glen Durrant 4-2 Danny Baggish

Dinsdag 29 december 2020

middagsessie 13.00 uur
3x derde ronde

James Wade 2-4 Stephen Bunting
Daryl Gurney 4-1 Chris Dobey
Jason Lowe 0-4 Devon Petersen

avondsessie 19.00 uur
1x derde ronde, 2x vierde ronde

Dave Chisnall 4-2 Danny Noppert
Gabriel Clemens 3-4 Krzystof Ratajski
Michael van Gerwen 4-3 Joe Cullen

Woensdag 30 december 2020

middagsessie 13.00 uur
3x vierde ronde

Vincent van der Voort 2-4 Daryl Gurney
Stephen Bunting 4-3 Ryan Searle
Devon Petersen 0-4 Gary Anderson

avondsessie 19.00 uur
3x vierde ronde

Dirk van Duijvenbode 4-3 Glen Durrant
Gerwyn Price 4-1 Mervyn King
Dave Chisnall 4-2 Dimitri Van den Bergh

Vrijdag 1 januari 2021

middagsessie 13.00 uur
2x kwartfinales

Krzysztof Ratajski 3-5 Stephen Bunting
Gary Anderson 5-1 Dirk van Duijvenbode

avondsessie 19.00 uur
2x kwartfinales

Gerwyn Price 5-4 Daryl Gurney
Michael van Gerwen 0-5 Dave Chisnall

Zaterdag 2 januari 2021

avondsessie 19.00 uur
halve finales

Stephen Bunting 4-6 Gerwyn Price
Dave Chisnall 3-6 Gary Anderson

Zondag 3 januari 2021

Finale 20.30 uur

Gerwyn Price 7-3 Gary Anderson

WK Darts favoriet bookmakers: Price @1.77 x de inleg, Gary Anderson 2.05. Lees Wedden op Darten voor meer.

Prijzengeld WK Darts 2021

De PDC heeft ook voor het WK darten 2021 weer een riant gevulde pot met prijzengeld.

Dit jaar liggen er bij de PDC 2.500.000 Britse Ponden klaar. De verdeling van het prijzengeld op het WK Darts is als volgt: £500.000 voor de winnaar, £200.000 voor de verliezend finalist, £100.000 voor de halve finalisten en £50.000 voor de kwartfinalisten.

Ook voor de overige deelnemers is er nog genoeg te verdelen. Lig je er in de eerste ronde uit dan strijk je alsnog £7.500 op. Red je tot de tweede ronde dan ligt er £15.000 voor je klaar. De derde ronde is goed voor £25.000 en de vierde ronde voor £35.000.

WK Darts bracket

Eerste kwart schema WK Darts

(1) Michael van Gerwen – Murray/Ilagan
(32) Ricky Evans – Mansell/Puha
(16) Joe Cullen – Jones/Teehan
(17) Jonny Clayton – Henderson/Kantele
(8) Dave Chisnall – Brown/Meikle
(25) Danny Noppert – Kleermaker/Carolissen
(9) Dimitri Van den Bergh – Humphries/Lim
(24) Jermaine Wattimena – Telnekes/Kenny

Tweede kwart

(4) Michael Smith – Lowe/Gorbunov
(29) Devon Petersen – Lennon/Larsson
(13) Gary Anderson – Razma/Suzuki
(20) Mensur Suljovic – Kuivenhoven/Edgar
(5) Rob Cross – van Duijvenbode/Brooks
(28) Jamie Hughes – Hunt/Ashton
(12) Glen Durrant – Beaton/Portela
(21) Adrian Lewis – Heta/Baggish

Derde kwart speelschema WK Darts

(2) Peter Wright – West/Gilitwala
(31) Gabriel Clemens – Hamilton/Kurz
(15) Krzysztof Ratajski – Joyce/Sedlacek
(18) Simon Whitlock – Labanauskas/Liu
(7) James Wade – Rydz/Bailey
(26) Stephen Bunting – Boulton/Hedman
(10) Ian White – Huybrechts/Zhuang
(23) Jeffrey de Zwaan – Searle/Lauby

Vierde kwart WK schema

(3) Gerwyn Price – Woodhouse/Lewis
(30) Brendan Dolan – De Decker/Foulkes
(14) Jose de Sousa – Smith/Evans
(19) Mervyn King – Hopp/Mathers
(6) Nathan Aspinall – Waites/Campbell
(27) Vincent vd Voort – Meulenkamp/Krcmar
(11) Daryl Gurney – O’Connor/Zonneveld
(22) Chris Dobey – Smith/Barry

Darts Nieuws